Haberler

Dr. Octa

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen "Borun Geleceği ve Türkiye" konulu panelin açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, petrol ve doğal gaz fiyatları arttıkça hidrojeni kullanma şansının arttığını, borun da hidrojen enerjisinin kilit minerali olduğunu söyledi.

Bakan Güler, panel öncesinde Çankaya Üniversitesi ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa üretilen ve Türkiye’nin ilk yerli motosikleti olan Hazey Türk’ün hidrojen-benzin enerjisiyle çalışan, modifiye edilmiş prototipini kullandı.

Güler, motosikletin "bakan koltuğundan daha rahat" olduğunu belirtirken, benzine, bordan üretilen hidrojen ilave edilerek çalışan motosikletin, yüzde 35 daha az fosil yakıt tükettiği belirtildi. Panelin ardından Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp ile Rektör Prof. Dr. Ziya Burhanettin, Bakan Güler’e bir teşekkür plaketi verdi.

Haberler

AA- 400 dolarlık bor 4 milyon dolarlık yakıt katkısına çevrildi

AA- 400 dolarlık bor 4 mi...

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile bir savun...

Bu fabrikanın işçileri "öğretim üyeleri"

Bu fabrikanın işçileri &q...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin akademik kadrosu...

Bor ve hidrojenden petrole alternatif yakıt geliştirildi

Bor ve hidrojenden petrol...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Dünyayı sarsacak buluş

Dünyayı sarsacak buluş

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Foto Galeri

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 542 605 62 82
Cep :  0 533 425 86 50
E-Posta : mukerremsahin@gmail.com

Tıbbi Bor Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fatih Sultan Mah. 2363. Cad. No:25/A Etimesgut - ANKARA (Eskişehir Yolu Üzeri, Başkent Ünv. Yanı)